این مطلب ۳۸۲۷ بار خوانده شده

اقتصاد مقاومتی

جوان بهمئی بعد از سه سال بیکاری توانست با تسهیلات اقتصاد مقاومتی از بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بهمئی صاحب یک واحد پرورش مرغ بومی شود.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه فتح ،در ادامه معرفی طرح های اقتصاد مقاومتی شهرستان بهمئی سراغ یکی از شهروندان بهمئی رفتیم که بیش از سه سال از بیکاری رنج می برد.

علی یار تقوی صبح امروز در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ما تصریح کرد: بنده قبل از ورود به عرصه پرورش مرغ، کارگر ساختمانی بودم اما با توجه به رکود حاکم بر این بازار در سه سال گذشته نتوانستم به طور میانگین حتی ماهی یک روز هم کار کنم.

وی گفت: در این مدت سه سال با وجود داشتن ۴ فرزند به سختی زندگی را می گذراندم و تنها با مبلغ ناچیز یارانه امرار معاش می کردم.

تقوی ادامه داد:یکی از دوستان به من پیشنهاد کرد در صورت توان در کلاسهای پرورش مرغ بومی بسیج سازندگی شرکت کن تا به شما تسهیلات اقتصاد مقاومتی بدهند.

وی گفت:بنده بعد از شرکت در این دوره ها و با توجه به اندوخته های قبلی مطالب خوبی راجع به پرورش مرغ بومی یاد گرفتم و این توانمندی را در خود احساس کردم که می توانم یک کارگاه کوچک پرورش مرغ بومی راه اندازی کنم.

این جوان بهمئی خاطر نشان کرد: با  مراجعه به بسیج سازندگی شهرستان بهمئی و درخواست تسهیلات، مسئولان این نهاد بنده را جهت راه اندازی یک واحد پرورش مرغ بومی ترغیب و حمایت کردند.

تقوی افزود: بسیج سازندگی شهرستان بهمئی با معرفی بنده به بانک مهر اقتصاد شعبه لنده، مبلغ ۱۰میلیون تومان تسهیلات اقتصاد مقاومتی اعطا کرد که توانستم با همکاری یک شرکت تولید جوجه مرغ بومی در نزدیکی شهر سی سخت، ۶۰۰قطعه جوجه ۴۵روزه مرغ بومی خرید کنم .

وی در پایان گفت:از مسئولان بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج بهمئی که بنده را در سخت ترین شرایط مالی حمایت کردند و بعد از سه سال متوالی بیکاری برای بنده ایجاد اشتغال کردند، تقدیر و تشکر می کنم .

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.