این مطلب ۱۲۹۰ بار خوانده شده

در قبال بدعهدی و پیمان‌شکنی وزیر نفت از او جواب بخواهید/ آینده نسل جوان حق‌الناسی عظیم در دستان دولت است

جمعی از دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعت نفت در نامه‌ای خطاب به رئیس جمهور نوشت: به جای اینکه با سکوت بر اقدامات وزیر در قبال دانشگاه صنعت نفت مهر تأیید زنید، علی‌وار پا به عرصه بگذارید و در قبال بدعهدی و پیمان‌شکنی وزیر نفت از او جواب بخواهید.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه فتح به نقل از خبرگزاری دانشجو، جمعی از دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه صنعت نفت خطاب به رئیس جمهور نامه ای نوشتند که به شرح زیر است:


ریاست محترم جمهور ، جناب آقای دکتر روحانی

سلام علیکم
بیش از یک سال است که از بخشنامه ۱۹ خرداد ۹۴ وزیر نفت مبنی بر ممنوعیت هرگونه جذب و بکارگیری نیروی رسمی می گذرد. در این بین بسیارند فارغ التحصیلان و دانشجویان دانشگاه صنعت نفت که با وعده استخدام، رنج ۴، ۶ و بعضا ۱۰ ساله را بر جان و روح خود خریده و به امید آینده شغلی روشن رهسپار دیار خوزستان شدند؛ فارغ التحصیلان و دانشجویانی که ورودی‌های ۸۶ تا ۹۴ دانشگاه صنعت نفت را در بر می‌گیرند.

 

حال آنکه بیش از نیم قرن است که جذب فارغ‌التحصیلان ممتاز دانشگاه صنعت نفت براساس قراردادی بین وزارت نفت و دانشگاه صنعت نفت بدون آزمون، از طریق روالی مجزا و با احتساب ردیف بودجه‌ای جداگانه صورت می‌گرفته است، تضمینی که به محصلان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعت نفت، نوید آینده شغلی مناسب و امکان برنامه ریزی برای زندگی آتی را می‌داد؛ اما افسوس این تعهد در دولتی که به نام "تدبیر و امید" سکان هدایت جامعه را در دست گرفته؛ در نهایت بی‌تدبیری و بی‌توجهی به تبعات اجتماعی و اقتصادی آن بر روی نسل پویا و مولد و جوان کشور، به صورت یکجانبه لغو شده است و حتی زمزمه خروج دانشگاه صنعت نفت از تحت نظارت وزارت نفت و سپردن سکان این دانشگاه بزرگ صنعتی به وزارت علوم شنیده می‌شود. آیا ظلمی از این آشکارتر وجود دارد که در جامعه‌ای اسلامی و به نام تدبیر و امید، بدعهدی و پشت نمودن به تعهد به راحتی و در روز روشن و براساس سلیقه های شخصی صورت گیرد؟!

 


از آن تاریخ تاکنون، از این ظلم آشکار به هر فرد صاحب‌نظر و مجربی که شکایت بردیم؛ جز آه و افسوس بر حال و آینده مبهم ما و ابراز نگرانی از این تصمیمات عجولانه در سطح یک وزارت‌خانه راهبردی چون وزارت نفت نشنیده‌ایم. ولی کو گوش شنوا؟!


اما آیا این با شعار تدبیر و امید دولت فعلی هماهنگی دارد؟!  آقای روحانی یادتان نرود که شعار دولت شما تدبیر و امید بود (و البته ان شالله که هنوز هم باشد) پس هر تصمیمی در مجموعه تحت مدیریت شما باید بر محور درایت و خرد جمعی و متضمن حیات و امید اجتماعی کشور باشد. حال آنکه تصمیمات شیخ‌الوزرای جنابعالی، حاصل  تصمیم‌های سلیقه‌ای ایشان بوده نه خرد جمعی! و این بدعهدی وزارت نفت در قبال تعهد اخذ شده از محصلان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعت نفت، نتیجه‌ای جز ناامیدی و یأس نیروی جوان و باب شدن بدعهدی و عهدشکنی در جامعه اسلامی ایران نخواهد داشت.


 به جای اینکه با سکوت بر اقدامات وزیر محترم در قبال دانشگاه صنعت نفت مهر تأیید زنید، علی‌وار پا به عرصه بگذارید و در قبال بدعهدی و پیمان‌شکنی وزیر نفت از او جواب بخواهید؟!


آیا اعتدالی بالاتر از اعتدال علی (ع) در رسیدگی به امور سراغ دارید؟! پس به مولایتان، امیرالمؤمنین اقتدا کنید و نگذارید منافع و علایق و سلایق شخصی احدی بر آینده ی هزاران جوان با استعداد و نخبه سایه افکند که اگر غیر از این کنید جز اجحاف در حق نسل جوان و مولد کشور و لکه‌دار کردن حرمت واژه‌هایی چون اعتدال، تدبیر و امید قدمی برنداشته‌اید!


آینده نسل جوان حق‌الناسی عظیم در دستان دولت است که اگر دولتی آن را ضایع کند؛ زیر دین بزرگی گرفتار شده است.


همچنین بدانید ؛ﻣَﻦ ﻋَﻤِﻞَ ﺑِﺎﻟﻌَﺪﻝِ ﺣَﺼَّﻦَ ﺍﻟﻠّﻪ‏ُ ﻣُﻠﻜَﻪُ؛ﻫﺮ ﻛﺲ ﺑﻪ ﻋﺪﺍﻟﺖ ﺭﻓﺘﺎﺭ ﻛﻨﺪ، ﺧﺪﺍﻭﻧﺪ ﺣﻜﻮﻣﺘﺶ ﺭﺍ ﺣﻔﻆ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﻛﺮﺩ. (امام علی (ع))


به خاطر داشته باشید آن تدبیری مفید است که صلاح جامعه را در بر داشته باشد و جامعه از آن به نیکی یاد کند! نه تدبیری که نسل متخصص و پویای جوان کشور را به بیکاری و ناامیدی سوق دهد.

 

دریاب کنون که دولتت هست به دست  

کین دولت و ملک می‌رود دست به دست

 

العاقبة للمتّقین

جمعی از دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه صنعت نفت جمهوری اسلامی ایران

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.