این مطلب ۱۶۵۷ بار خوانده شده

طرفدار دولتیم اما وکیل‌الدوله نیستیم/ معلوم نیست هنوز فراکسیون ما اکثریت است یا اقلیت!

عضو هیئت رئیسه فراکسیون مستقلان مجلس گفت: تشکیل فراکسیون سوم در حقیقت پاسخ به ندای افراد معتدل در مجلس بود.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه فتح به نقل از خبرگزاری دانشجو، محمد جواد جمالی عضو هیئت رئیسه فراکسیون مستقلان مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو با اشاره به فرآیند تشکیل این فراکسیون اظهار داشت: انتخابات اخیر نشان داد که مردم از افراط و تفریط هایی که از سوی دو جناح صورت می گیرد خسته شده اند و بیشتر کسانی که وارد مجلس شده اند دارای خط مشی مستقل و معتدل بوده اند.

 

وی ادامه داد: فراکسیون مستقلان به اصول انقلاب اسلامی و نظام ولایی و هم چنین ولایت فقیه اعتقاد قلبی و باور عملی دارد و جز اساس اصلی این فراکسیون به شمار می رود.

 

جمالی تصریح کرد: عده زیادی در مجلس هستند که تمایل دارند در تشکل و فراکسیونی باشند که تصمیم گیران این تشکل افراد تندرو و افراطی در دو جناح سیاسی نباشند چرا که افراطیون مورد قبول جامعه نیستند و عملکرد چندان مناسبی از خود نشان نداده اند.

 

وی تصریح کرد: به دنبال ایجاد یک وزنه تعادل در مجلس بودیم از این رو این فراکسیون تشکیل شد گر چه ممکن است برخی از کسانی که از اعضای فراکسیون مستقلان هستند تمایلاتی به اصولگرایان و یا اصلاح طلبان داشته باشند اما وجه مشترک همه آنها دوری از افراط و تفریط و هیاهوی سیاسی، حزبی و جناحی است.

 

عضو هیئت رئیسه موقت فراکسیون مستفلان تاکید کرد: تشکیل فراکسیون سوم در حقیقت پاسخ به ندای افراد معتدل در مجلس بود.

 

جمالی با بیان اینکه خود را وکیل الدوله نمی دانیم افزود: همان گونه که مقام معظم رهبری فرمودند باید از همه دولت ها حمایت کنیم از جمله دولت کنونی. تا زمانی که دولت در خط ولایت و انقلاب است و دغدغه اش دغدغه مردم است از آن حمایت می کنیم. حمایت به این معنا نیست که هر چه دولت گفت ما بگوییم سمع و طاعتا اگر جایی ایراد و اشکالی وجود داشت باید آن را به صورت منصفانه، مصلحانه و مشفقانه بیان کنیم.

 

وی تصریح کرد: قضاوت درباره اینکه فراکسیون مستقلان در اقلیت است یا اکثریت هنوز زود است. یکی از مسائلی که مد نظر ماست این است که تعداد برای ما مهم نیست گاهی تاثیرگذاری یک اقلیت از تاثیرگذاری دو اکثریت بیشتر است.

 

وی با بیان اینکه اگر نظرات فراکسیون مستقلان با نظرات هر یک از فراکسیون ولایت و امید نزدیک باشد با آنها تعامل خواهیم داشت یادآور شد: همکاری داخلی میان فراکسیون های مختلف مجلس جزو ضروریات کار است مستقل بودن این فراکسیون به معنای این نیست که با دو فراکسیون دیگر مشکل داریم ما به دنبال رعایت حفظ اصول در شرایط آرام با دو فراکسیون دیگر مجلس همکاری خواهیم داشت.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.