این مطلب ۲۹۶۲ بار خوانده شده

کنکور سراسری سال ۹۵ گروه هنر آغاز شد

کنکور سراسری سال ۹۵ برای رقابت حدود ۵۵ هزار داوطلب در گروه آزمایشی هنر آغاز شد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه فتح به نقل از خبرگزاری دانشجو، آزمون عمومی و اختصاصی سراسری سال ۹۵ در گروه‌های آزمایشی علوم انسانی و علوم ریاضی و فنی از صبح امروز پنج‌شنبه ۲۴ تیرماه در ۳۶۹ بخش و شهرستان کشور برگزار شد و آزمون گروه آزمایشی هنر نیز بعدازظهر امروز آغاز شده است.

 

برای شرکت در آزمون سراسری، تعداد یک میلیون و ۱۴ هزار و ۲۷۴ کارت برای داوطلبان صادر شده است که از این تعداد ۶۱۱ هزار و ۷۵۴ نفر زن و ۴۰۲ هزار و ۵۲۰ نفر مرد هستند یعنی ۶۰.۳۱ درصد داوطلبان زن و ۳۹.۶۹ درصد مرد هستند.

 

در گروه هنر ۵۴ هزار و ۶۹۷ کارت صادر شد که از این تعداد ۳۸ هزار و ۳۰۰ نفر زن و ۱۶ هزار و ۳۹۷ نفر مرد هستند یعنی ۷۰.۰۲ درصد زن و ۲۹.۹۸ درصد مرد هستند.

 

دفترچه آزمون اختصاصی گروه آزمایشی هنر برای تمامی داوطلبان این گروه آزمایشی شامل یک دفترچه به نام دفترچه شماره دو است که در این دفترچه در مجموع ۱۶۰ سوال اختصاصی شامل ۳۰ سوال درک عمومی هنر، ۳۰ سوال درک عمومی ریاضی فیزیک، ۲۰ سوال ترسیم فنی، ۲۰ سوال خلاقیت تصویری تجسمی، ۲۰ سوال خلاقیت نمایشی، ۲۰ سوال خلاقیت موسیقی و ۲۰ سوال خواص مواد درج شده است که داوطلبان باید در مدت ۱۶۵ دقیقه به سوالات پاسخ دهند.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.