این مطلب ۳۷ بار خوانده شده

مطبوعات پاک، به جای فوتبال پاک!

یک برنامه پرمخاطب ورزشی از سرمربی تیم ملی به گونه ای تخریب گونه انتقاد کند یا یک شخص خاصی از همان مربی فقط دفاع بکند کمکی به ورزش ما نمی کند چرا درست چند روز قبل از شروع لیگ.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه فتح به نقل از خبرگزاری دانشجو، اینکه همیشه تو فوتبال یا حتی کشتی و وزنه برداری و ... در زمانی های خاصی توسط افراد خاصی و توسط رسانه های خاصی! یک مرتبه جوی به راه می افته که مثلا فوتبال ما پاک نیست خیلی قابل تامله.

 

در همه جای دنیا این مسائل وجود دارد، جایی کمتر جایی بیشتر وقتی در مقامات بالای فیفا فساد مالی کشف می شود و بلاتر تحت فشار بعد از اینکه تنها یک هفته از انتصابش برای دفعه پنجم به ریاست فیفا گذشته بود استعفا داد. یا میشل پلاتینی، رئیس اتحادیه فوتبال اروپا که در ادامه کشف فساد مالی در فوتبال به هشت سال محرومیت از هر گونه فعالیت در زمینه فوتبال محکوم شد.ولی مسئله این است که تا کی می توان از این روش های ناپاک استفاده کرد و ورزش را آلوده کرد.

 

اینکه یک برنامه پرمخاطب ورزشی از سرمربی تیم ملی به گونه ای تخریب گونه انتقاد کند یا یک شخص خاصی از همان مربی فقط دفاع بکند کمکی به ورزش ما نمی کند چرا درست چند روز قبل از شروع لیگ برتر باید یک سرمربی شروع به جوسازی کند تا بتواند با شروع لیگ از آن جوسازی استفاده بهینه بکند؟ چرا دقیقا در روزی که تیم پرطرفدار پایتخت باید اولین بازی خود را آغاز کند به ناگاه مطلبی در یک خبرگزاری درج شود و در آن عنوان شود.

 

این سرمربی یک مربی پایه آورده برای  بازیکنان میلیاردی تیم! و در آن مطلب عنوان شود که این بازیکن با حقوق میلیاردی که می گیرد هنوز بغل پا زدن ساده را بلد نیست و یا سانتر کردن را بلد نیست! که این مربی برای آموزش این بازیکنان میلیاردی آورده شده!

 

هنوز یادمان نرفته وقتی یکی از مربی های وطنی سمت سرمربی گری تیم ملی را به عهده گرفت عنوان کرد فلان بازیکن باشگاه بزرگ پایتخت هنوز نحوه صحیح سانتر کردن را بلد نیست!

 

آیا نمی توان این ایرادات را در زمانی گرفت که انگ طرفداری از یک تیم خاص به خبرنگار نخورد؟ آیا این شائبه ایجاد نشود جهت بر هم زدن یک تیم این کار صورت گرفته؟ اگر واقعا قصد ما از عنوان خبر اطلاع رسانی صحیح است چرا این مطلب زودتر گرفته نشده؟

 

در زمانی که افرادی متهم هستند به اینکه یک خبرگزاری یا روزنامه خاصی به صورت زنجیره ای از آنها دفاع می کند و با آنها ارتباط دارد باز با این گونه عملکردمان باعث می شویم پیکان اتهامات به سمت قلم پاک خبرنگاران نشانه رود و قشر زحمتکش خبرنگار مورد هجمه قرار گیرد؟

 

دوباره لیگ برتر شروع شد و باید هر روز در رسانه ها حرف هایی بخوانیم، ببینیم و بشنویم که گاهی آن مطلب به شعور مخاطب توهین می کند با غرض ورزی های ساده لوحانه.

 

تلاش کنیم مطبوعات پاک و فوتبال پاکی داشته باشیم.

 انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.