این مطلب ۳۴۵ بار خوانده شده

برگزاری رزمایش مدافعان حرم در یاسوج/دفاع از کوی و برزن مهمترین هدف رزمایش

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان بویراحمد با گرامیداشت یاد و خاطره همه شهیدان علی الخصوص ۱۸۸۰ شهید استان عزیزمان و شهدای مدافع حرم به ویژه شهید مدافع حرم استان حاج ستار اورنگ اولین شهید مدافع حرم استان گفت: یکی از مهمترین ماموریت هایی که امروز در مجموعه بسیج وجود دارد حفظ آمادگی رزم آحاد بسیجیان عزیز است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه فتح استان، سرهنگ داریوش مثنوی در نشست با اصحاب رسانه در خصوص برنامه ها و هدف از رزمایش مدافعان حرم افزود:

مجموعه سپاه شهرستان بویر احمد به عنوان متولی اصلی بسیج در شهرستان که با افتخار بیش از ۱۰۰ هزار نفر از مردم عزیز شهرستان بویراحمد را در قالب بسیج جذب و سازماندهی کرده است.

مثنوی ادامه داد: یکی از مهمترین ماموریت هایی که امروز در مجموعه بسیج وجود دارد با توجه به اولویت هایی که در نظام ما و در کشور ما وجود دارد بحث حفظ آمادگی رزم آحاد بسیجیان عزیز است و سعی بر آن است که در  طول سال بر این ماموریت اصلی که جزء ماموریت های پنج گانه اصلی بسیج است برنامه های متنوعی را به اقتضای سن، شرایط حضور و نوع عضویت بسیجیان عزیزمان برگزار کنیم.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین ویژگی هایی که برنامه های ما در آمادگی رزم در طول سال های گذشته و علی الخصوص چند سال اخیر دارد بحث  تخصصی کردن گردانهاست.

سرهنگ مثنوی بیان کرد: در طول چند سال اخیر تلاش شد که حتی حلقه های صالحین که به صورت  ذاتی کارشان کار تربیتی و فرهنگی است یکی از برنامه های مهمشان در درون حلقه ها برگزاری کلاس های آموزش نظامی باشد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان بویراحمد تصریح کرد: اعتقاد ما بر این است که توجه به این کار و آمادگی رزم به طور قطعی، ایجاد آمادگی همه جانبه است. یعنی تلاش می شود عزیزان بسیجی در کنار کار های فرهنگی، تربیتی، تعالی روح و آمادگی روحی در مقابل بحران های پیش رو در بحث  رزم هم این آمادگی را ایجاد کنند. و این آمادگی همه جانبه، مبتنی بر استراتژی دفاع همه جانبه است  که در طول سال های گذشته از جانب مقام معظم رهبری بارها مورد تاکید قرارگرفته است.

سرهنگ مثنوی ادامه داد: هدف ما از برگزاری کلاس ها و آموزش ها ی رزم تحت عنوان یک عملیات کلی یعنی دفاع از کوی و برزن است که علت اصلی این نام گذاری و این نوع آمادگی این بود، بسیج که متشکل از توده های عظیم مردمی است و این تشکل مردمی  به پهنای کشور ایران توزیع شده است و امروز بسیج از درون  شهرها تا کوچکترین روستاها و حتی دهستان ها بخش ها در قالب پایگاه ها و حوزه های مقاومت گستردگی خود را  ایجاد کرده و به واسته حضور بسیج در  بخش های مختلف جغرافیایی کشور این آمادگی ایجاد می شود که حتی دشمنان کشور نمی توانند  به بخش کوچکی از کشور چشم  طمعی داشته باشند.

وی ادامه داد: به هر حال نظام مقدس جمهوری اسلامی امروز در آستانه و  مواجهه با تهدیدات زیادی در حوزه های اقتصادی، فرهنگی، سیاسی  و البته به طریق اولا در حوزه نظامی از جانب دشمن  است، استراتژی ما در مواجهه با دشمن  استراتژی و دفاع همه جانبه است این کار و این رویکرد  باعث می شود که آمادگی در همه سطوح بسیج ایجاد شود. و علاوه بر این در کارهای آمادگی دفاع رزم تلاش می شود هیجانات جوانان و نوجوانان عزیز در قالب این حرکت ها پاسخ مثبتی داده شود و به صورت سازنده و هدفمند در مسیر منطقی هدایت شود.

سرهنگ مثنوی بیان کرد: در رزمایش اخیر تلاش کردیم همه این ظرفیت های آموزشی و تمرین ها را با رویکرد تخصصی کردن گردان های بسیج به نمایش بگذاریم.

سرهنگ مثنوی ادامه داد: در مجموعه شهرستان بویر احمد شش گردان بیت المقدس یک گردان تخصصی امداد و نجات کوثر و یک گردان امنیتی امام علی را  سازماندهی کردیم و گردان های عاشورا و الزهرا در سطح سپاه  نیز به عنوان احتیاط این گردان ها در ماموریت های مختلف باید به عنوان نیروهای احتیاط عمل بکنند که در رزمایش پیش رو از همه این ظرفیت ها استفاده کردیم.

مثنوی ادامه داد: رزمایشی که در ۳۱ شهریور ماه جاری و یکم اردیبهشت ماه (پنج شنبه و جمعه هفته جاری)  برگزار خواهد شد به استعداد شش گردان بیت المقدس یک گردان کوثر و یک گردان امنیتی امام علی برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: رزمایش اخیر به مدت دو روز برگزار خواهد شد و در منطقه عمومی کهوا و در پادگان تیپ ۴۸  فتح برگزار خواهد شد که از روز پنج شنبه صبح، گردان ها ابلاغ ماموریت خواهند شد و از سطح شهر یاسوج و بخش کبکیان و بخش لوداب گردان ها اردوکشی خواهند کرد و تا ظهر روز پنج شنبه در تیپ ۴۸ فتح سازماندهی می شوند و با اذان ظهر و برنامه های معنوی و فرهنگی که  پیش بینی شده کارشان را در رزمایش شروع خواهند کرد. بعداز ظهر روز اول تمرین خشک و کلاس های تئوری تاکتیک ها را خواهند داشت و هرکدام از این گردان ها یکی از این ماموریت های پنج گانه به آنها واگذار شده که با حضور  اعضای بسیج و مربیان  عزیز این کار را به صورت صامت و خشک انجام خواهند داد و بعداز نماز مغرب و عشا و صرف شام رزم شبانه ای را خواهیم داشت که اصول حرکت در شب و جهت یابی را شب تمرین خواهند کرد و نهایت روز جمعه بعداز قرائت دعای ندبه صبحگاه اقتدار را با حضور هر هشت گردان گفته شده در میدان صبحگاه تیپ ۴۸ فتح برگزار خواهیم کرد .

مثنوی بیان کرد: مجموعه ای از دستگاه های خدمات رسان و اعضای ستاد مدیریت بحران از جمله هلال احمر آبفای شهری  آبفای روستایی اداره آب و برق و گاز  و مجموعه اورژانس خصوصا اورژانس ۱۱۵ و مجموعه دانشگاه علوم پزشکی در کنار این دوستان حضور خواهند داشت. و در نهایت بعداز صبحگاه توجیه عمومی و استقرار در مناطق پیش بینی شده پنج عملیات را انجام خواهند داد که به ترتیب گردان کوثر ما  به صورت تخصصی بحث امداد نجات را با پیش فرض بمباران هوایی  دشمن در منطقه عمومی پاگان تیپ ۴۸ فتح انجام خواهند داد. و گردان صاحب الزمان از حوزه بسیج  صاحب الزمان در شهر یاسوج رزمایش مقابله با اغتشاشات  و نا آرامی های شهری را با سناریوهایه از پیش تعیین شده برگزاری انتخابات و تجمعات اعتراضی غیر قانونی مربوط به انتخابات برگزار خواهد شد و  ۴ گردان بیت المقدس ما در قالب ۲ عملیات کمین و ضدکمین و  عملیات بازپس گیری و فتح تپه انشاالله رزمایش خود را انجام خواهند داد و تا ظهر این کار به پایان خواهد رسید.

 

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.