این مطلب ۱۷۶۹ بار خوانده شده

دیدار و سرکشی فرمانده، جانشین و تعدادی از بسیجیان حوزه دانش آموزی کهگیلویه از خانواده شهداء فرهنگی +تصاویر

فرمانده حوزه دانش آموزی در هفته معلم با خانواده شهیدان فرهنگی کهگیلویه دیدار و گفت و گو کرد و یاد و خاطره این شهیدان و همه شهداءگران قدر ایران اسلامی را گرامی داشت.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه فتح استان،

در این دیدار سروان پاسدار سید قادرحسنی، شهامت، شجاعت و دلیری را بارزترین صفات شهداء فرهنگی دانست و تصریح کرد: اگر چنین صفاتی در انسان وجود نداشته باشد، هرگز جان خود را برای حفظ ارزش های نظام و امنیت خاطر سرزمینش در طبق اخلاص نخواهد گذاشت .

فرمانده حوزه دانش آموزی با تاکید بر نقش سازنده فرهنگیان ودانش آموزان در جنگ تحمیلی و تاثیر این حضور بر انگیزه و قوت قلب سایر رزمندگان،نهادینه کردن مهربانی، فداکاری، از خودگذشتگی، کمک به هم نوع و عشق و اعتقاد عمیق قلبی به دین و وطن را از مهمترین درس های حضور ایشان در جبهه های حق علیه باطل دانست .

سید قادر حسنی شهیدان را افتخار آفرینان و موجب افتخار ایران اسلامی برشمرد و خاطر نشان کرد: امروز باید کوشید تا فداکاری های آنان در هر حوزهو عرصه ای از خدمت، نسل به نسل منتقل شده و مورد غفلت واقع نشود .

فرمانده حوزه شهید فهمیده افزود: البته در این میان نمی تواناز صبر، پایداری و ایستادگی خانواده شهیدان در نبود همسر و فرزند خود غافل بود چراکه اگر چنین نبود و حمایتی از جانب کانون خانواده برای حضور عضوی از آنان در جنگعلیه ظلم و استبداد صورت نمی گرفت، هرگز نتیجه امروز که همان آرامش و امنیت بینظیر کشور است، حاصل نمی شد .

وی در بخش دیگری از سخنان خود جنگ و شهادت را چون مکتبی آموزنده برای نسل جوان کشور دانست و خاطر نشانکرد: فرهنگ مجاهدت در راه خدا، ایستادگی در برابر ظلم و فداکاری برای پاسداری ازمیهن مهمترین درس هایی است که می توان از این مکتب گرفت.

 

 

 

 

 

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.