این مطلب ۳۵۴۴ بار خوانده شده
یادواره شهدای ناحیه بهمئی:

یادواره شهدای پایگاه های مقاومت شهرک گچ بلند ناحیه بهمئی برگزار شد+تصاویر

یادواره پاسدار شهید، ماندنی چیره نژاد به همت بسیجیان و مردم در مسجد شهرک گچ بلند بهمئی برگزار شد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه فتح استان، شهید ماندنی چیره نژاد یکی از پاسداران شهید و از شهدای شاخص شهرستان بهمئی است که دوران ۸ سال جنگ تحمیلی به شهادت رسید .

این مراسم همزمان با روز مقاومت و پایداری و با حضور مسئولین حوزه مقاومت بسیج خواهران شهرستان و پایگاه های این شهرک و با استقبال مردم برگزار شد .

ابتدا این برنامه با تلاوت آیات قرآن کریم شروع و در ادامه سرود جمهوری اسلامی پخش و سپس سخنران برنامه کریم افتخاری مطالبی را ایراد کرد.

مدرس حوزه و دانشگاه در یادواره پاسدار شهید، چیره نژاد در شهرک گچ بلند بهمئی بر لزوم توجه به آرمان و زنده نگهداشتن یاد شهدا تاکید کرد.

کریم افتخاری تصریح کرد: مسیر شهادت همچنان باز است و ما از فدایی و جان نثاری در راه نظام اسلامی و انقلاب هراسی نداریم.

وی افزود: همه ما میدانیم امنیت وآسایش کنونی انقلاب به راحتی بدست نیامد و همه را مرهون و مدیون شهدا و رزمندگان می باشیم.

افتخاری خاطرنشان کرد: کسانی که نسبت به شهدا بی تفاوت هستند باید بدانند که همین شهدا بودند که امنیت کنونی کشور را برایشان فراهم کردند.

وی گفت: شهدا بن بست تاریخ را شکستند و راه را برای توسعه دین و مردم باز کردند، حالا نوبت ماست که با تداوم راه شهدا و عمل به وصیت نامه و آرمان شهدا، دین خود را ادا کنیم.

افتخاری تصریح کرد: با وجود گذشت نزدیک به ۴ دهه از عمر با برکت انقلاب اسلامی ایران هنوز روح فداکاری و ایثار میان ملت موج می زند و در هر مراسم ملی شاهد حضور میلیونی مردم هستیم که باید شاکر این ملت باشیم.

وی دلبستگی مردم به انقلاب را غیرقابل توصیف عنوان کرد و افزود: در اوایل جنگ تحمیلی دشمن به دنبال از بین بردن این روحیه بود اما نتوانست و همچنان با نقشه های شوم خود این اهداف را دنبال می کند.

این مدرس حوزه و دانشگاه گفت: شهدا ناظر بر اعمال ما هستند و ما باید شهدا را در همه جا شاهد و ناظر ببینم و در ادامه راه شهدا و عمل به وصایای آن ها ثابت قدم باشیم .

افتخاری با اشاره به فرازی از وصیتنامه پاسدار شهید ماندنی چیره نژاد، گفت: تنها راه پیروزی ما انتخاب مکتب اسلام و پیروی از خط ولایت فقیه است.

وی افزود: در وصیت نامه این شهید والامقام آمده است که سعی کنید اسلامتان از اسلام روحانیت جدا نباشد و به گفته امام امت، اسلام باید فقاهتی باشد.

افتخاری با اشاره به اینکه شهید چیره نژاد در وصیت نامه خود آورده است که" مردم را علیه فساد و تفرقه و سران فاسد منطقه بسیج کنید"،گفت: فساد به طور معمول از مسئولان آغاز می شود و مبارزه عملی با آن هم باید ابتدا از مسئولان آغاز شود تا نتیجه دهد.

این برنامه در پایان با مداحی و سینه زنی  حاضرین در یادواره به اتمام رسید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.